Сеп Мозер грюнер велтлинер фон ден Терасен 2009

Gruner Veltliner Von den Terrassen 2009

© Project AW :: project-aw.com

Селцето Рорендорф се намира на около километър от Дунава. Комбинацията от тази близост до водата, терасирането на лозята, льосовите почви и южното изложение правят мястото уникално за производството (предимно) на бяло, но и на някои сортове червено вино (но за това вижте тук).

Този грюнер велтлинер от терасите ни демонстрира сламено-жълт цвят с лек блясък и свеж цитрусов нос със силен и свеж аромат на грейпфрут.

Тялото е сочно и пивко, с много приятна свежест. Доминират една странна, но интересна пикантност и доста силно изразена минералност на финала.

На цена 18лв. това вино е доста добра комбинация между цена и качество. Подходящо е за комбиниране с риба (дори мазничък шаран на фурна – Никулден е, нали помните), но и само като аперитив ще задоволи рецепторите ви.

Оценка: 5=

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *